xxx

ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY

 

Naše firma montuje elektronické zabezpečovací systémy výhradně od českého výrobce Jablotron s.r.o. Pokud se rozhodnete zabezpečit svůj majetek rádi Vám v tom pomůžeme radou, projektem i kompletní montáží. Na elektronické zabezpečovací systémy (EZS) instalované naší firmou dáváme záruku 5 let. Po provedení instalace a naprogramování podle vašich požadavků Vám vystavíme potřebné potvrzení pro jednání s pojišťovnou.

 

Kontaktní osoba: Aleš Čech tel.: 603 706 647

E-mail: cech@rekmonta.cz 

Dodavatel systemu: www.jablotron.cz - platný ceník komponentů

 

    Nový systém od firmy Jablotron [JA 8O OASIS]

    Jsme distributory bezpečnostního projektu [OKO 1]

    Naše koncese pro montáže EZS [zobrazit koncesi]

Pro jednání s pojišťovnou o slevě z pojistného zabezpečení objektu vám poskytneme kopii originálu naší koncese.

 

    ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČOVACÍ SYSTEMY - EZS

Jak si zabezpečit dům, obchod, nebo kancelář

(Informace pro zákazníky)

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou finančně mnohem dostupnější, než si řada lidí myslí. Cenově jsou srovnatelné například s běžnými elektrickými spotřebiči, které jsou v každé domácnosti samozřejmostí. Samozřejmě, že jiná bude hodnota EZS určeného pro zabezpečení panelákového bytu ve třetím patře v malém městě a jiná pro zabezpečení luxusní vily v Praze.

 

Klasické nebo bezdrátové systémy?
Klasické prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Oproti tomu bezdrátové systémy mezi sebou komunikují rádiově a snímače jsou napájeny z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant závisí na typu výrobku a nelze tvrdit, že například bezdrátové systémy jsou určeny pro nižší rizika. Naopak, poslední modely bezdrátových systémů splňující přísné evropské normy pro EZS jsou na takové kvalitativní úrovni, že za sebou nechávají i řadu klasických systémů.

 

Jaké jsou hlavní přednosti klasických systémů?
Výrobky jsou většinou levnější než bezdrátové (pokud se nepočítá instalační materiál a práce) a lze většinou kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky systému.

 

Jaké jsou hlavní přednosti bezdrátových systémů?
Samotná instalace je velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá (a tedy levná). Výsledný vzhled interiéru není potom ani narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice rychle rozšířitelné a lze je i jednoduše odinstalovat (pokud se třeba stěhujete). Samotestující funkce všech součástí systému upozorní na případnou poruchu nebo potřebu výměny baterií.

 

Výběr systému
Při výběru systému je třeba především vycházet z toho, že systém EZS má za úkol chránit váš majetek v řádově vyšších hodnotách. Proto musíte mít jistotu, že se na váš zabezpečovací systém můžete spolehnout. Asi by nikoho nenapadlo kupovat poplachovou ústřednu na tržišti, ale ani nákup v supermarketech není tím nejlepším řešením.

Při poptávce systému EZS se ujistěte, zda je výrobek atestován dle normy pro systémy EZS ČSN EN 50131-1 případně i schválen Českou asociací pojišťoven. Pokud systém používá některá rádiová nebo telekomunikační zařízení, potom musí mít zároveň i atest ČTÚ. Tato schválení jsou určitou zárukou kvality EZS a výrazně Vám usnadní jednání s pojišťovnami o akceptaci zabezpečení objektu.

 

Montáž
1) Nepouštějte se do instalace EZS svépomocí. Kvalitní komponenty systému nejsou ještě zárukou bezproblémové funkce. Správná instalace u systémů EZS je více než kde jinde nutností.

 
2) Při profesionální instalaci získáte u řady pojišťoven nárok na významnou slevu z plateb pojistného (např. u pojišťovny Allianz až 30 %). Neprofesionálně zajištěný byt vám může přinést i zklamání v podobě krácení pojistného plnění při pojistné události.


3) Současný daňový systém umožňuje účtovat při montáži EZS zvýhodněnou DPH. Daňový rozdíl pak většinou u bezdrátových systémů pokryje celé náklady na odbornou montáž.

 

Stop pevné lince
Přenos informací z ústředny elektrického zabezpečovacího systému na vaše kontaktní číslo nebo na pult centralizované ochrany lze zajistit mnoha způsoby. V čem spočívají hlavní rizika při přenosu dat po pevné lince? Zkusme se vžít do role protřelého „bytaře“. Před vloupáním si objekt samozřejmě zmapujeme. Že je objekt zabezpečen pomocí elektronického zabezpečovacího systému (EZS) a navíc připojen na pult centralizované ochrany (PCO) je zdánlivě nepříjemná okolnost, dokud nezjistí, že je připojen pevnou linkou. Není nic jednoduššího, než přestřihnout jeden telefonní drát nebo zbourat "úrák" a o vloupání se nikdo nedoví. Zpráva o poplachu prostě nemá kudy odejít.

 

Snadná napadnutelnost pevné linky je známá skutečnost. Bez možnosti připojení objektu na PCO alternativním komunikačním kanálem (např. po GSM) je celý princip střežení z pohledu zabezpečení spolehlivého přenosu informací na Váš mobilní telefon nebo na PCO dost pochybný. Je to jako když si koupíte ty nejlepší bezpečnostní dveře a klíče od nich necháváte pod rohožkou.

 

zpět